Web Tasarım Nedir?

Web tasarım nedir? Sorusunu kısaca; internet sitesinin temeli şeklinde yanıtlamak mümkündür. Dijital dünyadaki yüzünüz, sizi temsil edecek ve ziyaretçilerinizi karşılayacak ilk şey web sitenizin sahip olduğu tasarımdır. Tüm dijital yayınların ve hizmetlerin ilk adımını tasarım oluşturur.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım nedir? Sorusunu kısaca; ‘internet sitesinin temeli’ şeklinde yanıtlamak mümkündür. Dijital dünyadaki yüzünüz, sizi temsil edecek ve ziyaretçilerinizi karşılayacak ilk şey web sitenizin sahip olduğu tasarımdır. Tüm dijital yayınların ve hizmetlerin ilk adımını tasarım oluşturur.

Eğer yeterince kaliteli bir tasarımınız yoksa bu, şansınızı ilk saniye itibariyle kaybetmiş olacağınız anlamını taşır. Hedef kitlenizde iyi bir izlenim uyandırmak, sitenizdeki içerikleri belli bir hiyerarşi dâhilinde sunmak, sitenizin sorunsuz kullanılmasını sağlamak için tasarıma ihtiyacınız vardır.

Web tasarım amacınızı, misyonunuzu, vizyonunuzu ve sitenizin konseptini gösterir. Kurumsal kimliğinizi yansıtır. İşinize verdiğiniz değeri ortaya koyar. İnsanların sitenizi gezmeye değer bulması her şeyden evvel ilgi çekici bir web tasarımına bağlıdır. Hele bir e-ticaret sitesine sahipseniz, web tasarımın önemi daha da kritiktir. Potansiyel müşterilerinizi kendinizden uzaklaştırmak istemiyorsanız sitenizi güven veren, saygın, kusursuz bir web tasarımı ile donatmalısınız.

En iyi web tasarım ajansları yelpazesinde seçkin bir yere sahip olan Yazılım Ajansı; özgün, kreatif, akılda kalıcı, çarpıcı tasarımlara imza atar.

Sitenizi estetik bir görünüme ve fonksiyonel bir yapıya kavuşturacak etkileyici, işlevsel tasarımlar Yazılım Ajansı’in profesyonel tasarımcıları tarafından hayata geçirilir.

 

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Bu soruya nasıl bir cevap verileceğini; hangi sektörde faaliyet gösterdiğiniz, nasıl bir siteye sahip olmak istediğiniz ve kimlere hitap ettiğiniz belirler. Örneğin kişisel blog sitelerinde göz alıcı, renkli tasarımlara yer verilebilirken; avukatlık bürosu, hastane ve benzeri kurumların siteleri daha sade, kurumsal bir tasarıma sahip olmalıdır.

Bununla birlikte her kaliteli web tasarım çalışmasının taşıması gereken bazı kriterler vardır. Onları şöyle sıralayabiliriz:

 • SEO uyumlu
 • Esnek, gerektiğinde özelleştirilebilir
 • Responsive (Her cihazda, tüm ekran boyutlarında ve çözünürlüklerinde bozulmadan görüntülenebilir.
 • Mobil uyumlu
 • Kolay hatırlanabilir
 • Dağınıklıktan uzak
 • Karmaşık veya gereksiz unsurlar barındırmayan
 • Hızlı
 • Kullanıcı dostu
 • Yüksek performanslı
 • Hem etkileyici olacak kadar şık, hem göz yormayacak kadar sade
 • Ahenkli, tutarlı
 • Kolay anlaşılabilir

 

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Bir şirketin, markanın veya firmanın kim olduğunu karşı tarafa kısa ve öz bir şekilde anlatmayı başaran tasarım, kurumsal web tasarım olarak nitelendirilir.

Bu tasarımda; renkler, yazı tipleri, boyutlar, fontlar; kısaca her şey kurumsal kimlik ile özdeşleşmelidir. Kurumu sembolize edecek, kurumsal kimliği güçlendirecek olan böylesi bir web tasarım, firmanın sektöründe ön plana çıkmasını kolaylaştıracaktır. Profesyonel bir imaj çizmek, güçlü bir duruş sergilemek isteyenlerin kurumsal web tasarımına önem vermesi gerekir.

 

Responsive Web Tasarım Nedir?

Tasarımın responsive olması demek; mobil, tablet, masaüstü gibi her platformda ve tüm ekran tiplerinde sorunsuz görüntülenebilmesi demektir. Responsive web tasarım kullanıcıların cihazı ve ekranı doğrultusunda şekillenir. Herkese farklı ayarlarda gösterilir ve böylelikle büyük ekranlarda da, küçük ekranlarda da rahat bir kullanım deneyimi sunar.

‘Duyarlı web tasarım’ diye de bilinen bu uygulama, ziyaretçilerinizin sitenize her an, her yerden erişim sağlayabilmesi için çok önemlidir.

 

Profesyonel Web Tasarım Hizmetleri için: Yazılım Ajansı

Web tasarım, insanların baktığında sizi ve markanızı göreceği bir aynadır. Bu ayna üzerinde herhangi bir leke olmasını istemiyorsanız, işinizi güvenilir ellere emanet etmelisiniz.

Kreatif ekibiyle kusursuz tasarımlar vücuda getiren Yazılım Ajansı, detaylı analizler ile web siteniz için en doğru tasarımı belirler. Tabii ki bunu yaparken sizin beklentilerinizi de önemser. Ayrıca rakip sitelerin tasarımlarını inceleyerek onlardan daha iyi bir çalışma ortaya koymayı amaçlar.

İnovatif tasarımları mükemmel estetik anlayışı ve ince işçiliğiyle meydana getiren Yazılım Ajansı, taleplerinizi sitenizin gerekliliklerine uygun şekilde karşılayacaktır.

Whatsapp Destek Hattı Çevrim İçi

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?